KONCERTY

Korzenie tanga są w Afryce

Mustapha el Boudani // 14.07.2024 godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy Państwa na lipcowy koncert do Salonu Tanga.

tym razem wybierzemy się w poszukiwaniu korzeni tanga, które znajdziemy - jak zawsze - w Afryce. A w tą cudowną podróż ku pierwotnym rytmom zabierze nas wyjątkowy Artysta Mustapha el Boudani.

Mustapha El Boudani, rdzenny Nomad z Sahary. Śpiewa w

tradycyjnym języku Hassani. Podczas koncertu artysta zagra na kilku

instrumentach oraz zaprezentuje różne gatunki i style muzyki grane Maroku.

Posłuchamy Blues'a Saharyjskiego, tradycyjnej muzyki Hassani, oraz

energetycznych rytmów granych na bębnie – djembe. Usłyszymy transową muzykę Gnawa z etnicznym instrumentem o nazwie gumbri oraz dźwięk kastanietów – Karkabat. Podczas koncertu wkradnie się namiastka muzyki Al – Andalus, charakterystycznej również dla kultury Maroka.

Mustapha od kilku lat mieszka w Polsce, w Beskidzie Śląskim. Fascynuje się muzyką i tradycjami Górali Śląskich i Żywieckich. Wydał płyte CD El Boudani Mus "Nomad”, na której zagrali również nasi Górale z Beskidu Żywieckiego. Grając muzykę Gnawa, zainteresował muzyków jazzowych, co okazało się świetnym,

muzycznym połączeniem na scenie Występuje na festiwalach muzycznych oraz kameralnych koncertach. Gra relaksacyjne koncerty na warsztatach jogi i innych warsztatach rozwojowych.

krótki wykład przed koncertem wprowadzający w korzenie tanga poprowadzi znawca historii tanga argentyńskiego Michał Shevchenko.

niedziela 14.07.2024

godz. 17:00

bilety w cenie 60 zł rezerwacja salontanga@gmail.com