O MNIE

Salon Tanga powstał jako ucieleśnienie moich marzeń o tym, czym jest tango argentyńskie w swojej istocie. Bo czy tango to taniec? Tak, i to niezwykle unikalny. Czy to muzyka? Jasne. I jakże bogata. Ale przecież to tylko wybrane (chociaż najbardziej znane) jego przejawy.  Bo tango, to zjawisko społeczne o magicznej sile, która przyciąga wciąż nowe rzesze ludzi  w różnym wieku, z niemal wszystkich krajów, kultur i warstw społecznych. Istnieje od ponad stu lat, a jednocześnie jest wciąż żywe, wciąż na nowo modne i wciąż się rozwija. 

Michał Kaczmarek

Tańczy od 12 roku życia, początkowo jako tancerz w zespole folklorystycznym, z którym dawał pokazy na scenach całego świata. 

W wieku 23 lat rozpoczął swoją przygodę z tangiem argentyńskim. Uczył się od najlepszych - Geraldine Rojas, Javier Rodriguez, Andres Laza Moreno, Pancho Martinez Pey, Alejandra Mantinan, Moira Castellano, Fatima Vitale, Gabriel Misse, Aoniken Quiroga, Vanessa Villalba, Facundo Pinero i innych. Przez siedem lat prowadził szkołę Casa Buena w Poznaniu (wcześniej Tango Bueno), a także liczne warsztaty w kraju i za granicą. 

Organizator i współorganizator wielu wydarzeń, festiwali, maratonów, koncertów, spektakli. Pomysłodawca i założyciel pierwszego w Polsce Teatru Tanga. Wiceprezes Polskiego Związku Tanga Argentyńskiego.

Gdzie się mieści siedziba Salonu?

Salon Tanga mieści się na pierwszym piętrze gmachu byłego banku z lat trzydziestych poprzedniego stulecia i zajmuje były gabinet dyrektora banku (mała sala), jego sekretariat (lobby) oraz salę posiedzeń (duża sala taneczna). Wejście do budynku znajduje się pod największym w Polsce świeckim witrażem z tego samego okresu, pochodzącym ze słynnej krakowskiej pracowni S.G. Żeleńskiego. Podświetlany o zmroku witraż przedstawia panoramę miasta i unoszącą się nad nim, mającą je w opiece, alegoryczną figurę Obfitości.

Budynek usytuowany jest w samym sercu Bielska-Białej (pl. Chrobrego 1), w sąsiedztwie okazałego zamku książąt Sułkowskich i tuż obok najciekawszych miejsc bielskiej Starówki.